SPOTKANIA PODRÓŻNIKÓW

 
 

1. LETNIE SPOTKANIA PODRÓŻNIKÓW

Kraków, 25-26 czerwca 2011 r.

 

Centrum Kultury "Dworek Białoprądnicki"
Kraków, ul. Papiernicza 2

wstęp wolny

Szczegółowy program

 

 

 

Letnie Spotkania Podróżników to nasz nowy projekt realizowany wspólnie z Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki” w Krakowie.

 


ZAPRASZAMY DO KRAKOWA !

Letnie Spotkania Podróżników

Ponieważ gdyńskie Kolosy z roku na rok robią się coraz większe i dochodzą nas głosy, że przez to trochę brakuje na nich czasu na integrację podróżników (niestety, coś za coś), postanowiliśmy zorganizować imprezę, która zaspokoi zapotrzebowanie na niezobowiązujące spotkanie środowiskowe: coś mniejszego, bardziej kameralnego, na większym luzie: Letnie Spotkania Podróżników w Krakowie.

Zamiar ten ogłosiliśmy publicznie już w listopadzie ubiegłego roku w Krakowie, podtrzymaliśmy go w marcu podczas Kolosów w Gdyni, termin zaś zbliża się wielkimi krokami: zaczynamy w sobotę 25 czerwca w Dworku Białoprądnickim!

Gościem specjalnym LSP będzie Krzysztof Wielicki, członek Kapituły Kolosów, jeden z najbardziej znanych himalaistów na świecie. Jako pierwszy człowiek - wraz z Leszkiem Cichym - stanął na szczycie Mount Everest zimą. Był  piątym alpinistą, który skompletował Koronę Himalajów.

 

 

Swój przyjazd do Krakowa potwierdzili znakomicie przyjęci przez publiczność tegorocznych Kolosów prelegenci: Magda Skopek („objawienie” imprezy w Gdyni - Kolos w kategorii „Podróże” i Nagroda Publiczności), Piotr Mitko (rewelacyjny film „Islandia jest kobietą”), Szymon Kowalczyk (wyprawa w trudnodostępne góry Sudanu) oraz Grzegorz Kuśpiel (eksploracja tropikalnych lasów i jaskiń Indonezji). Będzie także doskonale znany z poprzednich edycji Piotr Strzeżysz (Afryka Nowaka). Prezentacje będą dłuższe niż w Gdyni, dzięki czemu podróżnicy będą mieli więcej czasu, by opowiedzieć o swoich doświadczeniach w sposób pogłębiony i na większym luzie. Nie będzie nagród ani wyróżnień, będzie za to okazja, by spokojnie porozmawiać w serdecznej podróżniczej atmosferze.

 To jednak oczywiście nie wszystko, bowiem (oprócz, tradycyjnie już, niespodzianki) na 1. LSP, po raz pierwszy w Polsce w tak znakomitej jakości, będzie można obejrzeć także prelekcje zarejestrowane podczas Kolosów w Gdyni z oryginalnym komentarzem ich autorów. W ten sposób pokazane zostaną m.in. niezwykle zabawna relacja Jarosława Frąckiewicza i Celiny Mróz z pełnej zaskoczeń próby kajakowego podboju rzek Indii, poruszająca i nagrodzona długą owacją na stojąco prezentacja Sylwka Czerwińskiego z jego rowerowej podróży przez pół świata (Kolos w kategorii „Wyczyn roku”) oraz totalnie anarchiczny i zupełnie nieprzewidywalny film Marka Klonowskiego „Sam nie wiem gdzie”. A to tylko niektóre pozycje z bogatej listy odtworzeń gdyńskich pokazów w Krakowie.

 

 

Na Letnie Spotkania Podróżników najlepiej wybrać się z rodziną lub przyjaciółmi. Z uwagi na długi weekend do Krakowa warto zresztą przyjechać już dwa dni wcześniej, w czwartek. Impreza odbędzie się w „Dworku Białoprądnickim”, w pobliżu którego (zaledwie 500 m) znajduje się kemping, całość zaś otoczona jest parkiem z ładnie meandrującą przez środek rzeką). Miejsce idealnie nadaje się jako punkt wypadowy zarówno do centrum Krakowa (komunikacją miejską ok. 15 min), jak i do wycieczek na Jurę Krakowsko-Częstochowską (doskonałe miejsca wspinaczkowe, malownicze Dolinki Krakowskie, Jaskinia Wierzchowska).

Otoczenie „Dworku Białoprądnickiego” jest świetnie znane wszystkim, którzy licznie uczestniczyli w pierwszych trzech edycjach Krakowskich Spotkań Podróżników, odbywających się w latach 2007-2009 w położonym nieopodal Zajeździe Kościuszkowskim. Przy czym wówczas spotykaliśmy się jesienią, a teraz w lecie. Ze wszystkimi urokami tej pory roku (bujna zieleń parku, śpiew ptaków, ogródek piwny – kolejność dowolna, zgodnie z preferencjami). Do zobaczenia w Krakowie!
 

 

 

PROGRAM

 

Szczegółowy program z opisami jest tu >>

 

 

Program skrócony

 

SALA KOMINKOWA + SALA ZŁOTA (160 miejsc)
 


Sobota 25 czerwca

 

12.00 Dezetą dookoła Rugii i na Bornholm *
Michał Jósewicz

13.00 Jamuna i Ganges po polsku *
Jarosław Frąckiewicz, Celina Mróz

15.00 Granicami bez granic: quadem dookoła Polski *
Artur Labuda

 
16.00 Wyrachowane szaleństwo, czyli pasja rekordzisty *
Jerzy Adamuszek


17.00 Afryka Nowaka: skok na bungee przez Zimbabwe i RPA
Piotr Strzeżysz


18.00 Toroła Jamał, czyli o koczowaniu w tundrze
Magdalena Skopek (Mjagnie Akatteto)

19.00 Rowerowa „Kropla świata” *
Sylwester Czerwiński

 

20.00 Krzysztof Wielicki - gość specjalny
 

 


Niedziela 26 czerwca

 

11.00 Przejścia w Przejściu. „Solanusem” przez NWP *
Monika Witkowska


12.00 „Islandia jest kobietą” film + spotkanie z autorem
Piotr Mitko

13.00 Mount Kinyeti – Sudan z góry
Szymon Kowalczyk


16.00 Kim są Dani z Baliem i Toraja z Celebesu?
Grzegorz Kuśpiel

17.30 „Sam nie wiem gdzie" film

Marek Klonowski


19.00
Tryptyk islandzki film
Grzegorz Gontarz, Szymon Gontarz, Piotr Zaśko

 

 

* prelekcje zapisane cyfrowo podczas ostatniej edycji Kolosów w Gdyni. Pełny zapis w wysokiej jakości, z wprowadzeniem i widokiem prelegenta przed pokazem oraz oryginalnym komentarzem.

Organizator zastrzega sobie możliwości wprowadzenia zmian w programie.

 

Wstęp na całą imprezę jest wolny.

 

 

Komunikaty

 

Seminarium  „Świat oczami dziecka” odbędzie się podczas gdyńskich Kolosów w dniach 9-11 marca 2012 roku. Za zmianę terminu przepraszamy.
 

Wszelka działalności dziennikarska (radiowa i prasowa) a także
audiowizualna jak: fotografowanie, filmowanie, nagrywanie audio nie może być prowadzona w miejscu odbywania się 1. Letnich Spotkań Podróżników bez uzyskania stosownego zezwolenia od organizatora.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zdjęcia obiektu: Centrum Kultury "Dworek Białoprądnicki"

 

 

 

 

 
    AKTUALNOŚCI
     NASZE IMPREZY
    KOLOSY
       motto
     geneza
     laureaci
      zgłoszenia
      z prasy
    SPOTKANIA
     GALERIA
   BIBLIOTEKA
   KONTAKT
   KOLOSY.PL
  
  

 

 

 

 

 

 

 

 

Organizatorzy

 

 

 

 

 
 WWW.KOLOSY.PL >> LSP © 1999-2011 MART