SERWIS KOLOSÓW

 

Zespół

 


PODRÓŻE ŻEGLARSTWO ALPINIZM EKSPLORACJA JASKIŃ WYCZYN ROKU SUPER KOLOSY

©®

                                                     

 

 

 

Serwis Kolosów współtworzą:

 

 

 

PIOTR TOMZA (ur. 1980)


Autor i redaktor tekstów, podróżnik, laureat Nagrody im. Andrzeja Zawady (2008). Współzałożyciel Magazynu Podróżników „Globtroter”, współpracownik m.in. „Gazety Wyborczej”, „Tygodnika Powszechnego” i „Klimatów Krakowa”. Autor jubileuszowego opracowania „X lat Ogólnopolskich Spotkań Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów” (Gdynia 2008).
Regularnie podróżuje po Polsce, zwiedził też znaczną część Europy i Bliskiego Wschodu oraz brał udział w dwóch wyprawach do Afryki – najpierw w podróży 20-letnim fordem fiestą do Burkina Faso, następnie zaś w lądowo-morskiej tułaczce do Sudanu i z powrotem.
Absolwent dziennikarstwa oraz stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Jagiellońskim. Prowadzi własną firmę i jeździ na rowerze.
 

Prywatna strona Piotra:  www.tomza.net

 


ADRIAN LARISZ (ur. 1978)


Fotograf, podróżnik, operator filmowy
Pochodzi z Rudy Śląskiej, z rodziny o silnych tradycjach górniczych. Jest wielkim miłośnikiem Górnego Śląska. Jego fascynację specyfiką i odrębnością tego regionu znakomicie oddają pełne głębokiej refleksji, bardzo osobiste, czarno-białe zdjęcia. Laureat polskich i międzynarodowych konkursów fotograficznych. W 2008 roku jego zdjęcia zdobyły uznanie podczas Międzynarodowego Festiwalu Fotograficznego w Pays de Dol w Bretanii.
Podróżował po Bałkanach oraz Europie Wschodniej. Nieustannie wraca do Mołdawii i na Ukrainę. Oczywiście z aparatem fotograficznym.
Z wykształcenia politolog, absolwent Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Warszawie. Na co dzień pracuje w śląskiej Telewizji Sfera jako reporter i operator kamery.


Prywatna strona Adriana: www.adrianlarisz.com


 

 
 
    AKTUALNOŚCI
     NASZE IMPREZY
    KOLOSY
       motto
     geneza
     laureaci
      zgłoszenia
      z prasy
    SPOTKANIA
     GALERIA
   BIBLIOTEKA
   KONTAKT
   KOLOSY.PL
  
  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 WWW.KOLOSY.PL >>> ZESPÓŁ © 1999-2009 MART