NAGRODY ZA DOKONANIA

 

Ostrzeżenie

 


PODRÓŻE ŻEGLARSTWO ALPINIZM EKSPLORACJA JASKIŃ WYCZYN ROKU SUPER KOLOSY

©®

 

Mając na względzie potrzebę popularyzacji niekomercyjnej działalności eksploracyjnej chętnie pomagamy logistycznie organizatorom początkujących imprez. Od czasu pierwszych Spotkań Podróżników i Kolosów, przybyło tych imprez kilkanaście, co świadczy o stale rosnącym zainteresowaniu tą tematyką. Będziemy pomagać dalej, ale wobec bezczelnych przypadków mających cechy plagiatu zastrzegamy sobie prawo do stosownych kroków prawnych.

 

Informujemy, że znak towarowy, słowno-graniczny "KOLOSY - NAGRODY ZA DOKONANIA ROKU: PODRÓŻE, ŻEGLARSTWO, ALPINIZM, EKSPLORACJA" został zarejestrowany w UPRP 15.01.2000 r. Znak ten, a także oryginalny na  skalę światową pomysł organizacji corocznej nagrody za  dokonania podróżniczo-eksploracyjne są chronione prawami ustawy o ochronie znaków towarowych, praw autorskich oraz praw pokrewnych.

 

Od samego początku istnienia nagrody, czyli od 1999 roku, są także używane w odniesieniu do nazwy kategorii, w materiałach drukowanych, prasowych, filmowych, relacjach telewizyjnych itp. określenia: Eksploracja Jaskiń i Wyczyn Roku a także pojęcia odnoszące sie do laureatów, tj.: Podróżnik Roku, Żeglarz Roku, Grotołaz Roku, Alpinista Roku.

 

Poniżej dowód z wiarygodnego źródła.

"W podziemiach Kopalni Soli w Wieliczce po raz pierwszy wręczono "Kolosy" za 1999 rok. Nagroda, w postaci miniatury posągu z Wyspy Wielkanocnej, przyznawana jest za wybitne osiągnięcia w żeglarstwie, alpinizmie, speleologii, za niezwykłą podróż oraz szczególny wyczyn.

Żeglarzem Roku został Janusz Kurbiel - za rejs badawczy jachtem do wschodnich brzegów Grenlandii; Grotołazem Roku mianowano Andrzeja Ciszewskiego - za ustanowienie wraz z zespołem rekordu świata głębokości w eksploracji jaskini (-1632 m). "Kolosa" w dziedzinie alpinizmu otrzymali: Janusz Gołąb, Jacek Fluder i Stanisław Piecuch - za wytyczenie nowej drogi na 1600 - metrowej ścianie szczytu Kedar Dom w Himalajach. Podróżnikiem Roku został Romuald Koperski - za samotny spływ na pontonie syberyjską rzeką Leną. Wyczynem Roku ogłoszono samotne nurkowanie na głębokość 133 m w jaskini Hranicka Propast na Słowacji, którego dokonał Krzysztof Starnawski, ustanawiając polski rekord. [...]

 

                                                             M.R., „Rzeczpospolita”, marzec 2000

 

 

Uwaga!

 

Wszelkie materiały z Oficjalnego Serwisu Kolosów (poza zdjęciami i podpisanymi imieniem i nazwiskiem lub inicjałami tekstami) mogą być kopiowane, tylko pod warunkiem podania pod nimi linku do źródła: www.kolosy.pl lub www.kolosy.org

 

Agencja MART

organizator Kolosów


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
    MOTTO
     NASZE IMPREZY
    KOLOSY
        geneza
     laureaci
      zgłoszenia
      z prasy
    SPOTKANIA
     GALERIA
   BIBLIOTEKA
   KONTAKT
   KOLOSY.PL
  
  

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 WWW.KOLOSY.PL >> Ostrzeżenie © 1999-2017 MART