SPOTKANIA PODRÓŻNIKÓW

 


Ogólnopolskie Spotkania Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów
 

 


PODRÓŻE ŻEGLARSTWO ALPINIZM EKSPLORACJA JASKIŃ WYCZYN ROKU SUPER KOLOSY

©®

 

 

 

I Ogólnopolskie Spotkania Podróżników

Gdynia, WTC Gdynia-Expo, 26-28 luty 1999 r.

 

II Ogólnopolskie Spotkania Podróżników

Gdynia, WTC Gdynia-Expo, 25-27 luty 2000 r.

 

III Ogólnopolskie Spotkania Podróżników
Gdynia, Centrum Gemini, Sala Seminaryjna, 2-4 marca 2001 r.

 

IV Ogólnopolskie Spotkania Podróżników
Hotel "Gdynia", 22-24 luty 2002 r.

 

 

  I Ogólnopolskie Spotkania Podróżników,  konferencja prasowa, 26 luty 1999, Gdynia. Na zdjęciu (od lewej) uczestnicy: Arkadiusz Pawełek, Krystyna Chojnowska-Liskiewicz, Marek Kamiński, Edi Pyrek, Czesław Lakarewicz.

 

Ogólnopolskie Spotkania Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów (przez pierwszych pięć edycji Ogólnopolskie Spotkania Podróżników) organizowane corocznie w Gdyni od 1999 roku, to największe forum polskich i polonijnych środowisk podróżniczo-eksploracyjnych. Od pierwszej edycji prezentowane są wartościowe polskie dokonania we wszystkich dziedzinach, tj. tramping, żeglarstwo, kajakarstwo, alpinizm, eksploracja jaskiń, wyprawy rowerowe,  motocyklowe, off-road itp. Na Spotkania są także zapraszani, jako goście honorowi, autorzy największych polskich dokonań eksploracyjnych XX wieku. Idea Spotkań służy popularyzacji niekomercyjnej działalności odkrywczej i eksploracyjnej oraz wzajemnej integracji środowisk. 

 

Od drugiej do czwartej edycji Spotkania były prologiem do finału Nagrody Kolosy. Spośród prezentowanych na gdyńskich Spotkaniach dokonań minionego roku, Kapituła nominowała 15 wypraw do Kolosów. Miesiąc później, w trakcie dwudniowego finału, który odbył się po raz pierwszy w Kopalni Soli "Wieliczka" a potem dwukrotnie w Krakowie, po powtórnej prezentacji nominowanych wypraw były wręczane Kolosy - statuetki wzorowane na posagach z Wyspy Wielkanocnej - autorom największych dokonań minionego roku. Dodatkowo był przyznawany jeden Super Kolos: za "całokształt" lub za wybitne historyczne dokonanie zespołowe.

W trakcie czwartych Spotkań została przyznana, po raz pierwszy, Nagroda im. Andrzeja Zawady. Nagrodę przyznaje Kapituła Kolosów, młodemu (wiek do 27 lat) globtroterowi, na realizację ambitnego przedsięwzięcia eksploracyjnego. Fundatorem nagrody-grantu, w wysokości 10.000 zł, jest  Prezydent Gdyni. Uzupełnieniem programu jest wieczorny Fotoplastykon, którego wypełniają krótkie pokazy filmów lub slajdów z całego świata.

 


Adam Pustelnik odbiera Nagrodę im. Andrzeja Zawady od Anny Milewskiej-Zawadowej i Prezydenta Gdyni Wojciecha Szczurka

 

Od piątej edycji, Spotkania i Finał Kolosów są realizowane wspólnie. Jedynym organizatorem Kolosów jest Agencja MART.

XI Ogólnopolskie Spotkania Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów

 

 

   Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek o Spotkaniach Podróżników

 

 

   Janusz Janowski o idei Spotkań

 

   zdjęcia: Adrian Larisz

   rozmawiał: Piotr Tomza

 

 

 

 
 
    MOTTO
     NASZE IMPREZY
    KOLOSY
        geneza
     laureaci
      zgłoszenia
      z prasy
    SPOTKANIA
     GALERIA
   BIBLIOTEKA
   KONTAKT
   KOLOSY.PL
  
  

 

 

 

 

 

 


 
 WWW.KOLOSY.PL >> SPOTKANIA © 1999-2009 MART